Po optických kabelech nyní rychleji
Česká republika nezůstává pozadu ve vývoji nových technologií v oblasti datových přípojek a výjimkou není ani UPC. Nároky na rychlost připojení k Internetu stále rostou právě kvůli datovým přenosům, které navýšily za posledních pět let svůj objem až o sto procent. Současně s navýšením rychlosti lidé považují za podstatně významnou stabilitu síťového rozhraní, kterou se daří usměrňovat především díky optické kabelové infrastruktuře. Nejslabšími prvky v celém systému pak bývají samotná aktivní zařízení – směrovače, síťové uzly a nepochybně také koncová zařízení uživatelů, zejména Wi-Fi routery.
Internet postavený na optice je výbornou volbou
Stabilita optických vláken je nesporná, na tom těží nejen UPC, ale i mnohé další firmy. Ty se také snaží investovat nemalé částky do inovací síťových řešení a nových technologických postupů, což se také náležitě promítne na cenách připojení. Firma nyní navýšila tarify zhruba o 30 korun za každý kalendářní měsíc, základní rychlost 150 Mbit vás nyní vyjde na 529 korun i s pronájmem zařízení (modemu). U dvou nejvyšších rychlostí budete mít možnost za pevnou měsíční sazbu sledovat internet TV Horizon GO.
UPC získalo více zákazníků, O2 naopak zaznamenala pokles zájmu
Společnost UPC stále prosperuje a neočekává se žádný dramatický propad. Meziroční nárůst poptávky po jejích službách činí zhruba 3 procenta, samotných přípojek firma realizovala o 6 procent více, než v minulém roce. Objem přenášených dat po optických vláknech v rámci poskytovaných služeb dosáhl 620 TB (terabytů) za rok, čímž se zvýšil o téměř jednu čtvrtinu ve srovnání s uplynulým obdobím.
Nabídka rychlejšího připojení zákazníky motivuje také k tomu, aby odcházeli od konkurence, na základě průzkumů veřejného mínění se odhaduje pokles zákazníků jiných poskytovatelů až o několik procent. Společnost O2, která standardně umožní připojit se k Internetu rychlostí maximálně 100 Mbit/s, zaznamenala v rámci 3. čtvrtletí roku 2017 pokles uživatelského zájmu o celá 4 procenta.